תהליך קבלת החלטות

 

איך זה קשור אלי?

אדם מקבל החלטות רבות בכל יום. החלטות משמעויות והחלטות  טריוויאליות. האופן שבו אדם מקבל את ההחלטות שלו בהחלט משפיע ישירות על תוצאות של החלטות אלו. החיים הינם מהירים ומלאים בהתלבטויות, אם איננו עוצרים כדי להחליט לא נהיה אדונים לחיינו אלא נמשיך לחיות על "טייס אוטומטי" (כלומר מישהו אחר מנהל את חיינו בשבילנו). אם אנחנו מחליטים החלטות על סמך תהליך החלטות אנחנו קובעים את גורלנו ויש לנו יכולת טובה יותר לבחור מה יהיה טוב יותר עבורנו.

החלטות טובות עוזרות לנו להשיג הישגים חיובים יותר!

כיצד ניתן לקשר למורשת?

בקונגרס הציוני השישי העלה הרצל, חוזה המדינה, שאלה עקרונית במיוחד: איפה להקים את מדינת היהודים? הבריטים רצו לתת ליהודים חבל ארץ במזרח אפריקה באזור שנקרא אוגנדה. ראשי הציונות שנכחו בקונגרס, נדרשו להחליט עם לקבל את ההצעה או לא. להחלטה זו היו השלכות הרות גורל לגבי עתידו של העם היהודי. הועלו טיעונים בעד ונגד האפשרות של אוגנדה אל מול ציון-ישראל. כמו ברוב הדילמות לכל צד היו יתרונות וחסרונות ולכן היה על נציגי הקונגרס לשקול את ההשלכות של כל אפשרות ולבסוף הוחלט על פי הרב- לא תקום מדינה ליהודים בשום מקום שאינו ארץ ישראל.

 

"שאוגנדא לא ציון היא ולעולם לא תהיה ציון" (הרצל בקונגרס ה6)

מה זה אומר?

תהליך  קבלת החלטות הינו תהליך שהתוצאה שלו הינה בחירת דרך פעולה אחת מבין כמה אפשרויות.  על מנת לבצע תהליך זה בצורה יעילה יש לזהות את הבעיה, לזהות את האפשרויות לפתרון, לשקול את ההשלכות של כל פתרון, לקבל את ההחלטה ולבסוף להעריך את ההחלטה.

 
כאן תמצאו משאבים הקשורים ל: תהליך קבלת החלטות